Loading...

GREYHOUND CANDLE

MANUFAKTURA LUKSUSOWYCH
ŚWIEC ZAPACHOWYCH

GREYHOUND CANDLE

GREYHOUND CANDLE – ekskluzywna marka świec zapachowych, w której pasja, talent i partnerstwo tworzą niezwykłe dzieła sztuki. W naszym świecie to właśnie ludzie zaangażowani w projekt i wsparcie biznesowe nadają GREYHOUND CANDLE niepowtarzalny charakter.

Tę wyjątkową markę współtworzy STECEK HOLDING S.A., nasz główny udziałowiec, a przy tym dynamiczny i renomowany holding z bogatym doświadczeniem w różnorodnych sektorach biznesu. STECEK HOLDING S.A. przyczynia się do sukcesu GREYHOUND CANDLE swoim wsparciem i doświadczeniem, tworząc solidne fundamenty pod nasz rozwój na rynku. Nad projektem GREYHOUND CANDLE czuwa osobiście. Pan Maciej Stecek, właściciel STECEK HOLDING S.A., którego determinacja i wizja przyczyniają się do kształtowania strategii i rozwoju marki. Jego doskonałe umiejętności zarządzania i pasja do innowacji są nieocenione w naszym sukcesie.

Misją GREYHOUND CANDLE jest tworzenie niezwykłych doświadczeń dla zmysłów. Kładziemy nacisk na połączenie pięknych zapachów i klasycznych form, by zapewnić naszym klientom nie tylko przyjemność z zapachu, ale również estetyczną satysfakcję. Nasze świece są starannie opracowane, używamy najwyższej jakości składników, aby zapewnić niepowtarzalne i godne zapamiętania doznania. GREYHOUND CANDLE oferuje szeroki wybór kolekcji, które doskonale wpisują się w różne klimaty i style wnętrza. Od subtelnych, delikatnych zapachów, kreujących przytulną atmosferę przestrzeni, po intensywne, luksusowe kompozycje, dodające elegancji i wyrafinowania. Nasze świece są ozdobą wnętrza, ale też narzędziem, które rozbudza zmysły, skłania do refleksji i relaksu, słowem zachęca do zatrzymania się „tu i teraz”, w kontrze do pędu codziennego życia…

Zapraszamy Cię do świata GREYHOUND CANDLE, gdzie zapach staje się sztuką, a spokój i luksus to codzienność.

Wizja spółki

Wyznając określone wartości, wierząc w siłę tradycyjnego rzemiosła, a jednocześnie posiadając ściśle określone i ambitne cele biznesowe, konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę, poszerzamy bazę partnerów i inwestujemy w rozwój marki, która aspiruje do tego, by być synonimem luksusu i dobrego, wyrafinowanego smaku. GREYHOUND CANDLE łączy w sobie tym samym to, co najlepsze w sztuce, ale i biznesie. Myśląc perspektywiczne, nastawiamy się na zdobywanie nowych rynków, ale nie zamierzamy iść na kompromisy, które zmusiłyby nas do rezygnacji z jakości i artyzmu, do których jesteśmy od samego początku przywiązani. Filozofię marki postrzegamy bowiem przez pryzmat piękna i to ono wyznacza fundament naszego biznesowego DNA. 

Wysokie standardy

Kluczowym elementem naszej filozofii jest nadzór nad procesem powstawania produktu. To właśnie nas wyróżnia! Dbałość o szczegóły, koncentracja na każdym etapie produkcji, a przede wszystkim ręczne tworzenie naszych wyrobów – to wszystko sprawia, że, każda nasza świeca jest unikalna i spełnia najwyższe standardy tradycyjnego rzemiosła.

Podchodzimy z troską do otoczenia, w jakim funkcjonujemy. Współpracujemy z firmami, które podobnie jak my, cenią ręczną pracę, dbają o szczegóły i rozumieją, czym jest produkt luksusowy i niszowy. Dzięki takim partnerstwom mamy pewność, że nasza oferta – efekt współpracy wielu entuzjastów i wybitnej klasy specjalistów – jest zawsze najwyższej jakości.

Jako jedni z nielicznych w Polsce, wysyłamy nasze świece do laboratorium, w którym są badane pod kątem intensywności zapachu, kopcenia i wielu innych parametrów. To nie tylko gwarancja zgodności z normami unijnymi pod względem bezpieczeństwa i jakości, ale również dowód na to, jak wiele uwagi przywiązujemy do wartości naszych produktów. Stale monitorujemy proces produkcji, by nasze świece były nie tylko piękne, ale także bezpieczne i funkcjonalne.

W GREYHOUND CANDLE jesteśmy dumni z naszych wysokich standardów. Są one dowodem na to, że ręczna produkcja nie jest przestarzałą koncepcją, ale wartością, która definiuje najwyższe standardy jakości.

Zasadą, do której jesteśmy bardzo przywiązani, jest przede wszystkim nadzór nad procesem powstawania produktu. Jest to związane m.in. z tym, z tym, większość rzeczy robimy ręcznie, np.: pudełka. Dodatkowo lubimy się otaczać firmami i ludźmi, którzy podobnie jak my, pracują ręcznie, dbają o szczegóły i rozumieją, co to jest produkt luksusowy, niszowy.
W konsekwencji dobieramy partnerów tak aby mieć pewność, że to, co finalnie jest tworzone, a składa się z wielu czynników, było wysokiej jakości i było często badane.

Dowód? Nasze świecy badamy w laboratorium, w specjalnej komorze, w której pali się świece i sprawdza np. intensywność zapachu, kopcenie itp. W ten sposób trzymamy się norm unijnych pod względem m.in. bezpieczeństwa i jakości.

Odpowiedzialność społeczna

Marka GREYHOUND CANDLE to nie tylko synonim luksusowych, ręcznie robionych świec, o wyjątkowych zapachach. To także symbol odpowiedzialnego podejścia do biznesu oraz szacunku dla ludzkiej pracy, środowiska naturalnego i autentycznego rzemiosła. Od samego początku zależało nam, by nasze działania były zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. W GREYHOUND CANDLE podchodzimy do współpracy z partnerami biznesowymi bardzo świadomie. Wybieramy firmy, które cenią te same wartości co my – szacunek do rzemiosła, doświadczenia i odpowiedzialności. Analizujemy ich historię, podejście do produkcji, a także wartości, które reprezentują. Jednym z takich partnerów jest firma, która dostarcza nam olejki zapachowe. Jest to jedna z najlepszych firm specjalizujących się w tej dziedzinie na świecie. Co więcej, jest to rodzinna firma, tworząca zapachy od trzech pokoleń. Posiada własną plantację i zatrudnia ośmiu perfumiarzy, którzy stanowią rdzeń całego biznesu. Dla nas, była to idealna kombinacja jakości, doświadczenia i najważniejszych dla nas wartości.

Firma ta jest również przykładem odpowiedzialnego podejścia do biznesu. Od 2012 roku współpracuje z rolnikami z Boné Boné Sulawesi w ramach umowy fair trade. Rok później, w 2013, firma nawiązała partnerstwo z organizacją Man & Nature i zaczęła inwestować w szkolenia dla lokalnej społeczności, żyjącej w Parku Narodowym Bardia w Nepalu. Dzięki temu możliwe jest pozyskiwanie olejków eterycznych z tego obszaru bez szkody dla tamtejszych słoni i nosorożców. Firma podpisała także pakt „Global Compact”, zaproponowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych, co jest wyrazem jej zaangażowania w realizację strategii zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, tworzone przez nią olejki posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, takie jak IFRA.

W Greyhound Candle jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak odpowiedzialnymi partnerami. Ta współpraca jest nie tylko gwarantem najwyższej jakości naszych świec, ale również świadectwem naszego zaangażowania w odpowiedzialne, etyczne i zrównoważone prowadzenie biznesu. Wierzymy, że taki model działania to przyszłość – dla naszej firmy, naszych klientów i dla całej planety.

Skontaktuj się z nami

GREYHOUND GROUP SPÓŁKA AKCYJNA

Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

REGON 525830241
NIP 5252965449
KRS 0001048970

Adres do korespondencji

ul. Wrocławska 24a
55-040 Bielany Wrocławskie

tel. +48 730 66 22 22
office@ghgsa.pl